outlook - ghdrako/doc_snipets GitHub Wiki

1.zamknać outlooka 2. prawy przycisk myszy na zakładce start, następnie uruchom wkleić polecenie outlook.exe /Cleanviews i OK. Uruchomi się outlook z w/w parametrem a przejście na katalog wysłane elementy powinno wyświetlić jego elementy (wiadomości)

WYswietlenie naglowka maila:

  1. Zaznacz wiadomość.
  2. Naciśnij Ctrl + O (otwórz w osobnym oknie).
  3. Następnie Plik → Właściwości.
  4. Na dole powinno być pole Nagłówki internetowe.

Utworzenie regulu

Jeżeli wiadomości zawierają nagłówek:

X-Mailer: gophish

to w klasycznym Outlooku możesz spróbować utworzyć regułę:

  1. Plik → Zarządzaj regułami i alertami → Nowa reguła.
  2. Zastosuj regułę do otrzymywanych wiadomości.
  3. Kliknij Dalej.
  4. Zaznacz: z określonymi słowami w nagłówku wiadomości (jeśli taka opcja jest dostępna).
  5. Kliknij określone słowa i wpisz: gophish i dodaj i nastepnie to samo dla X-Mailer: gophish Wybierz akcję, np.: przenieś do folderu,oznacz kategorią,usuń,oznacz jako śmieci.